Kamenická piva

Kamenická piva

 

PIVOVAR KOTOUČ        
Česká Kamenice

 tel.: 777 88 00 24

Je rodinný pivovar. Původně majitelé provozovali od roku 2003 pěstitelskou pálenici v srdci Českého Švýcarska, malebném královském městě Česká Kamenice. Při hledání nových prostor pro rozvíjející se palírnu, ale i moštárnu narazili na starobylý barokní objekt bývalého pivovaru, který byl v té době zařazen na seznam ohrožených kulturních památek. Na majitele dýchla historie a rozhodli se, že kromě palírny a moštárny obnoví vaření piva, jak se na královské město sluší a patří.  Původně byl založen jako panský pivovar okolo roku 1640. I v dávné minulosti zde byla v provozu palírna. Pivo se zde bez přerušení vařilo do roku 1951. Obnovení vaření piva  bylo zahájeno 10. prosince 2015 a navazuje tak na tradici původního panského pivovaru Kinských.

 

Pivo je živé, nepasterizované a nefiltrované, vařené v nejstarší dochované historické barokní budově pivovaru postavené roku 1739. Pivo je díky jedinečné technologii a zvolenému způsobu vaření i kvašení s pomalým ležením vyčeřené tak, že téměř nepoznáte, že není filtrované. Zachovává si však stále vlastnosti nefiltrovaného a nepasterovaného piva.          
Většina piv je spodně kvašená, chmelená žateckým chmelem, a dalšími českými chmely, vařená většinou jednormutovým způsobem z humnového sladu (původní technologie sladování). Stupňovitost   je udržována vždy na horní hranici (např. 11,9° u 11% epm). Piva jsou vařená přímo na danou stupňovitost, nejsou ředěná a dosycovaná, tak jak je praxí většiny velkých pivovarů.

 

 

Stabilní nabídka světlých piv:

Kamenický ZLAŤÁK 11°  - 3. místo v degustační soutěži o Máz Ústeckého pivního jarmarku 2016

Kamenická Podkova 12°- první pivo vařené při obnovení pivovaru v roce 2015, třetí místo Teplického pivního rynku 2017

Stabilní nabídka speciálních piv:

Kamenický RYTÍŘ 12°   -   tmavé pivo

Kamenický POKLAD 13°   - polotmavé pivo 2. místo Ústeckého pivního jarmarku 2017

Kamenická KAPLE 14° -  medový speciál, s dozvukem vůně medu.

Sezónní nabídka piv:

Kamenický JAKUB 12° - Jarní pivo jantarové barvy

Kamenická ZLATÁ PODKOVA 12° - pšeničné svrchně kvašené pivo

Kamenický HRAD 16° -  pivní speciál typu BOCK  

Kamenický KNÍŽE 13° - polotmavý ALE

Kamenický STŘELEC 8° - summer ale s přídavkem žitného sladu